FA-kupa: Arsenal- és Man City-továbbjutás, negyedosztályú bravúr

Az Ágyúsok hamar hátrányba kerültek hazai pályán ugyanis Jermain Lens révén a Sunderland gólt szerzett, de Joel Campbell nem sokkal később egyenlített.

""

A második félidőben Héctor Bellerín vette át Mesut Özil szerepét, kiosztott két gólpasszt, előbb Aaron Ramseyt, majd Olivier Giroud-t szolfálta ki.

Arsenal 3-1 Sunderland – All Goals and… by zidanekrisz

Norwichban Sergio Agüero, Kelechi Iheanacho és Kevin De Bruyne hozátk a Man City sima továbbjutását.

A Premier League csapatok meccsein nagy meglepetés nem született, a West Bromwich Albion fog újrázni a Bristol City ellen.

Hihetetlen gödörben van az Aston Villa. A birminghami együttes a negyedosztályú Wycombe Wanderers otthonában csak az újrajátszást tudta elérni.

Remi Garde csapata Micah Richards révén megszerezte a vezetést, de Joe Jacobson büntetőből egyenlített. Az Aston Villa 16 meccse nem tudott nyerni, Gard irányítása alatt ebből 10-szer…

FA-kupa, 3. forduló

Arsenal–Sunderland 3–1 (Campbell 26., Ramsey 72., Giroud 75. ill. Lens 16.)
Norwich City–Manchester City 0–3 (Agüero 16., Iheanacho 31., De Bruyne 78.)
Watford–Newcastle United 1–0 (Deeney 44.)
West Bromwich–Bristol City (II.) 2–2  (Berahino, 67, J. morrison 90., ill. Kodija, 74., Agard 84.)
Hartlepool United (IV.)–Derby County (II.) 1–2
West Ham United–Wolverhampton (II.) 1–0 (Jelavic, 84.)
Colchester United (III.)–Charlton Athletic (II.) 2–1
Peterborough United (III.)–Preston North End (II.) 2–0
Newport County (IV.)–Blackburn Rovers (II.) – elhalasztva
Ipswich Town (II.)–Portsmouth (IV.) 2–2
Birmingham City (II.)–AFC Bournemouth 1–2 (M. Morrison 40., ill. Tomlin 44. – 11-esből, G. Murray 85.)
Sheffield Wednesday (II.)–Fulham (II.) 2–1
Brentford (II.)– Walsall (III.) 0–1
Bury (III.)–Bradford City (III.) 0–0
Everton–Dagenham & Redbridge (IV.) 2–0 A. Kone 32., Mirallas 85. – 11-esből)
Southampton–Crystal Palace 1–2 (Romeu 55. ill. Ward 29., Zaha 68.)
Eastleigh (V.)–Bolton Wanderers (II.) 1–1
Nottingham Forest (II.)–Queens Park Rangers (II.) 1–0
Huddersfield Town (II.)–Reading (II.) 2–2
Middlesbrough (II.)–Burnley (II.) 1–2
Hull City (II.)–Brighton (II.) 1–0
Doncaster Rovers (III.)–Stoke City 1–2 (Tyson 25.  ill. Crouch 15., Walters 57.)
Leeds United (II.)–Rotherham United (II.) 2–0
Northampton Town (IV.)–Milton Keynes Dons (II.) 2–2
Wycombe Wanderers (IV.)–Aston Villa 1–1 (Jacobson 50. – 11-esből, ill. Richards 22.)

18.30: Manchester United–Sheffield United (III.)